8 zastosowań tabletu, które rewolucjonizują pracę lektora

By nie targać komputera

Już kilkukrotnie pisałam o tym, jak bardzo iPad pomaga mi w codziennej pracy. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i wielu fantastycznym, dedykowanym aplikacjom pozwala mi wykonać ok. 30% mojej pracy bez komputera. Dzięki temu udaje mi się także oszczędzić czas. Ten wpis poświęcam aplikacjom mobilnym dostępnym na tablet, które sprawiają, że staje się on niezbędnym narzędziem w codziennej pracy freelancera i nie tylko. Można podciągnąć ten wpis pod kategorię tagu "What's on my iPad" (co jest na moim iPadzie) w wersji dla lektorów. Wcześniejszy post dotyczący stosowanych przeze mnie narzędzi lektorskich znajdziecie tutaj.

slowlingo, nauka języków, praca lektora

Jak prace ułatwia mi iPad

1.
Pisanie postów - to najbardziej oczywiste i najprostsze zastosowanie. Klawiatura dotykowa nie jest moją ulubioną, ale daje radę, a poprawianie pisowni pozwala mi pisać dość szybko. Piszę zazwyczaj od razu w aplikacji bloggera, do której mogę także wrzucić zdjęcia. 

2. 
Zarządzanie pracą i zadaniami Trello - w Trello planuję zajęcia ze studentami i klientami coachingowymi, dorzucam bieżące materiały dodatkowe, rozkładam w czasie

3.
Odręczne pisanie, notatki wizualne, szkice - Evernote - gdy planuję schemat kursu, warsztatu lub chce zanotować coś w bardziej wizualnej formie, jak np. przygotować mapę myśli, używam aplikacji Evernote z funkcją odręcznego pisania. Taką notatkę mogę wyeksportować do PDF, dowolnie edytować, kopiować. 

4.
Poszukiwanie ciekawych treści - Pocket - o tej aplikacji także pisałam już wcześniej. Poszukuję inspiracji na zajęcia i do moich kursów, czytam interesującą mnie tematykę z zakresu biznesu i psychologii. Pocket podpowiada mi treści na podstawie moich wcześniejszych wyborów, więc przyspiesza moją pracę.

5.
Aplikacja MindTools - ta aplikacja zbiera narzędzia biznesowe i rozwojowe opisując ich podstawy i przykładowe zastosowanie. Genialna ściąga, zawsze pod ręką!

6.
Grafio - oczywiście nad grafikami wolę pracować na komputerze stacjonarnym, ale bardzo lubię pracować także na tej aplikacji, bo jest łatwa w obsłudze i szybko mogę przygotować w niej infografikę, schemat czy własną wersję graficzną jakiegoś narzędzia.


7.
iBooks - przeglądanie PDF w trybie offline jest mega proste. Oczywiście można też zapisać offline plik z dysku Google, ale jeśli z góry wiem, że będę przeglądać większy plik, od razu zapisuję go stacjonarnie.

8.
Komunikator - to raczej oczywiste. Skype, Hangout, FaceTime używam regularnie do kontaktów z klientami i studentami, jasna sprawa.



A Ty jak wykorzystujesz możliwości tabletu jako lektor?

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu opublikowania go.