Artykułowe love! - Nowa seria do nauki jezyków

"Artykułowe love!" to nowa seria postów, w których będę Wam polecać ciekawe (według mnie) artykuły w językach obcych. Na razie zaczynamy od angielskiego.

Każdy link do oryginalnego tekstu opatrzony będzie kilkoma pytaniami, na które możecie odpowiadać w komentarzach. W ten sposób poprowadzicie dyskusję na dany temat i sprawdzicie swoje umiejętności. Jeśli zechcecie, możecie też liczyć na komentarze językowe z mojej strony.

Dodatkowo wybrane słownictwo z artykułów będziecie mieć mogli poznać i/lub poćwiczyć na różne sposoby na quizletowych fiszkach.

Źródło: nenetus at FreeDigitalPhotos.net
Dlaczego czytanie?
Czytanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów przyswajania wiedzy. Podobnie jak słuchanie i obcowanie z językiem mówionym, czytanie sprawia, że przyswajamy język nieświadomie. Czytanie jednak, odbywa się w mniej stresujących warunkach i spokojniejszych (oczywiście poza sytuacjami egzaminującymi), dzięki czemu bywa skuteczniejsze. Szczególnie docenią to wzrokowcy, nawet ci częściowi.

Artykułowe love

Dziś zapraszam na tekst o tym, jak bardzo lubimy się rozpraszać. Tutaj znajdziecie link do felietonu "Addicted to Distraction" z magazynu The New York Times.

Poniższe pytania pomogą Wam sprawdzić rozumienie tekstu oraz będą dobrym punktem wyjścia do dyskusji o temacie. 
  1. Which activities does the author name as distractions? Do they sound familair to you? 
  2. Do you agree with this statement? “We willingly accept the loss of concentration and focus, the division of our attention and the fragmentation of our thoughts, in return for the wealth of compelling or at least diverting information we receive.” Why? 
  3. Do you agree that we are actually addicited to distractions? Why? 
  4. What is "compulsion loop? 
  5. "No obstacle to recovery is greater than the infinite capacity to rationalize our compulsive behaviors." Do you also have any compulsive behaviors? How do you deal with them? 
  6. What is the role of healthy lifestyle (diet and exercise) in maintaining the right attention, in your opinion? 
Do you agree that book-reading builds up attention? 

A teraz do ćwiczeń!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu opublikowania go.