Patenty językowe - Pinterest i tablice językowe

Jak działa Pinterest?

Wcześniej w serii "Patenty językowe" pisałam o wyklejankach oraz infografikach. Dzisiaj z kolei zapraszam na małą podpowiedź, jak można w nauce języków wykorzystać Pinterest - narzędzie do tworzenia tablic inspiracji (o Pinterest wspominałam także w poście o Moodboard).

slowlingo, nauka języków, Pinterest, jak się uczyć?


Jak działa Pinterest? Jeśli się nie orientujesz, już spieszę wyjaśnić. Pinterest służy do zapisywania dowolnych obrazów dostępnych w sieci na wirtualne tablice w chmurze. Nie ściągamy zdjęć fizycznie na komputer i nie stajemy się oczywiście ich właścicielami. Zdjęcia są w pewien sposób podlinkowane na naszej przestrzeni w chmurze Pinterest. Tablic możemy stworzyć wiele. 

Jak wykorzystać Pinterest do nauki języków?

W przypadku wyklejanek proponowałam tworzenie materiałów językowych zupełnie samemu. Wymagało to czasu i odrobiny kreatywności. Jeśli chcesz tworzyć własne kompilacje materiałów, ale korzystać z gotowych zasobów dostępnych w sieci, to Twoje własne tablice językowe stworzone w Pinterest będą doskonałym rozwiązaniem. Przewagą Pinterest nad własnymi wyklejankami jest możliwość szybkiej i "czystej" edycji i wprowadzania zmian. 

Pinterest pozwala na zapisywanie zasobów, na które natkniesz się przeglądając Internet, ale także na przeszukiwanie publicznych tablic innych użytkowników serwisu. Dzięki temu docierasz do wartościowych treści jeszcze szybciej. Dodatkowo, Pinterest, na podstawie Twoich dotychczasowych zapisów, podpowiada treści, które mogą Cię zainteresować.

Możesz w ten sposób tworzyć tablice dotyczące:
  • czasów,
  • struktur,
  • słówek,
  • całych zagadnień.

Zerknij na moje przykłady:


Pinterest o krok dalej

Dzięki aplikacji mobilnej Pinterest możesz mieć zawsze przy sobie. Ale jeśli chcesz wykorzystać aplikację w bardziej analogowy sposób również nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz na przykład zrobić zrzut ekranu danej tablicy i wydrukować. Własne zestawy możesz budować w dowolnej chwili, stojąc w kolejce, czy jadąc tramwajem.

Nie wiesz od czego zacząć naukę (nowego) języka i budowanie własnych tablic? Nie ma problemu. Możesz obserwować całe gotowe już tablice innych użytkowników, np. tablicę Lindsay Does Languages albo SlowLingo 😉.


Zdradzę Ci sekret

Rok temu nie używałam Pinterest i nawet nie chciałam go używać. Dlaczego? Zarejestrowałam się w serwisie, ale kompletnie nie mogłam złapać idei i zachwytu nad serwisem. Leżał odłogiem przez kilka miesięcy. Aż pewnego dnia, w poszukiwaniu inspiracji modowych, postanowiłam tam zajrzeć. Od tamtej pory regularnie buduję różne tablice tematyczne dla rozmaitych zainteresowań, w tym do nauki języków.

A jaki jest Twój pinterestowy sekret? Używasz go do nauki języków? Podziel się twoimi tablicami!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu opublikowania go.