Galileo - sprytna nauka języka niemieckiego!

Nauka i praktyczna wiedza w jednym

... to to, co uwielbiam w nauce języków. Można łatwo uczyć się języka, jednocześnie zdobywając wiedzę z interesujących nasz obszarów tematycznych. A jeśli można to dodatkowo połączyć ze zwięzła formą, to już zupełnie "miodzio"! Jakiś czas temu opisywałam, jak można uczyć się języków korzystając z kursów MOOC. Dziś zapraszam na to, co germanofilskie tygryski lubią najbardziej, czyli naukę języka niemieckiego z programem Galileo.


slowlingo, nauka języka, niemiecki, galileo

Uwielbiam Galileo!

Program Galileo oglądam od zawsze. Zaczynałam od jego niemieckiej edycji, kontynuowałam z polską. Program porusza ciekawe, nieoczywiste zagadnienia, wykonuje eksperymenty, by obalić lub potwierdzić rozmaite założenia, ma ciekawą i przyjazną formę.

Jakiś czas temu zaczęłam oglądać krótkie odcinki Galileo na YouTube. Oto kilka z moich ulubionych:

  • Mikro-mieszkania 🏡:

  • Gotowanie bez umiejętności 🍚:

  • Supertani urlop ⛺:

Językowe zalety Galileo

Dlaczego warto uczyć się z Galileo? Przede wszystkim program jest fascynujący! Wciąga i nawet, gdy czegoś nie rozumiemy, zapominamy o tym, chłonąc całość treści.

Język jest bardzo przystępny. Oczywiście używa specjalistycznego słownictwa, charakterystycznego dla danej tematyki, ale jest o mimo wszystko utrzymane w granicach rozsądku.

Dodatkowo, odcinki są krótkie, więc nie nudzą. Trwają zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Świetnie nadają się jako językowe porcje w czasie niskiej jakości.

Podejmij wyzwanie!
Jeśli do tej pory jeszcze nie uczysz się języka z programami typu Galileo - czyli praktycznymi kapsułkami wiedzy, to najwyższy czas zacząć. Do dzieła. Opisz swoje wrażenia w komentarzach. 

Jakie inne programy do innych języków polecisz? 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu opublikowania go.