Zagraj w język, czyli jak rozwijać znajomość angielskiego z Cluedo

Od pewnego czasu grywam w gry planszowe. To świetna rozrywka i wspaniała odskocznia od zdominowanego przez technologię świata.

W nowej serii "Zagraj w język" chciałabym Wam zaproponować kilka gier, które nie tylko pozwolą zrelaksować się w gronie przyjaciół, ale również dostarczą wartościowej stymulacji językowej.

Cluedo

Dziś na tapecie: anglojęzyczne "Cluedo" w wydaniu limitowanym "The Big Bang Theory". To gratka nie tylko dla fanów serialu. Mój egzemplarz upolowałam przypadkiem na przedświątecznych zakupach w TKMaxx.

slowlingo, cluedo, jak się uczyć, angielski

Nie będę wchodzić w szczegółowe zasady gry, znajdziecie je np. tutaj lub tutaj. Dodam tylko, że oryginalna wersja gry to Clue/Cluedo i jest to murder mystery, czyli gra, w której musimy znaleźć mordercę na podstawie różnych śladów. W wersji "The Big Bang Theory" musimy dowiedzieć się kto co i gdzie uczynił przedmiotom Sheldona Coopera, jednego z bohaterów serialu. 

Co i jak?

Jakie aspekty języka możemy ćwiczyć z grą? Z pewnością doskonale nauczymy się podstawowych pomieszczeń (living room, laundry room, stairwell, bedroom, kitchen, roof, bathroom) oraz nazw kilku nietypowych przedmiotów (dog-eared comic, dismantled Shelbot, erased equation board, wiped hard-drive, stained cushion oraz defiled toothbruch).

Pod względem gramatyki wyćwiczymy pytania w czasie przeszłym, na przykład: 
Did Howard stain Sheldon's cushion in the livingroom?
albo twierdzenia w czasie przeszłym:
Penny defiled Sheldon's toothbrush in the bathroom.
Dla początkujących adeptów języka angielskiego będzie to z pewnością niezła frajda. A jeśli jeszcze lubicie gry planszowe oraz serial, ta wersja Cluedo na pewno stanie się jedną z ulubionych rozrywek.

Zachęcam Was serdecznie do grania i znajdowania ciekawych sposobów na naukę języków!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu opublikowania go.