Prezenty językowe na święta - co i komu sprawić

Czas na prezenty

Święta Bożego narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To ostatni moment, by zdobyć prezenty dla najbliższych. Chcę dziś zaproponować prezenty językowe dla już uczących się lub dopiero planujących naukę języków obcych.

nauka języków, slowlingo, co na gwiazdkę
Źródło:pixabay.com

Językowe prezenty - co dla początkujących?

W zależności od stopnia zaawansowania znajomości języka dobrze jest rozróżnić grupy, dla których wybieramy prezent.

Zacznę od grupy najbardziej oczywistej: osobom dopiero zaczynającym możemy sprawić ciekawe materiały do nauki. Wybór na rynku jest ogromny i ciężko ograniczyć się do zaledwie kilku propozycji. Warto jednak kierować się następującymi kryteriami w wyborze: 
 • Wybieraj solidne wydawnictwa, 
 • Dowiedz się, czy osoba dla której robisz prezent jest słuchowcem, wzrokowcem czy może kinestetykiem i dobierz materiał pod tym kątem: nagrania dla słuchowców, materiały obrazkowe dla wzrokowców, etc.,
 • Dodatkowo ustal, czy dana osoba woli uczyć się z książek / druku, czy może chętnie poeksperymentuje z kursem e-learningowym lub aplikacją mobilną.
Co możesz wybrać? Standardowe materiały do nauk, np. fiszki, gramatykę obrazkową lub właśnie dostępy do ciekawych kursów e-learningowych.

Językowe prezenty dla zaawansowanych

Dla bardziej zaawansowanych spektrum opcji nietypowych związanych z nauką języka jest dużo szersze. Może to być na przykład:
 • Książka w wybranym języku, np. ulubionego autora,
 • Wspólny seans filmowy, możecie nawet porzucić napisy i w całości oddać się pięknu języka,
 • Prenumerata dobrego magazynu / czasopisma / dziennika obcojęzycznego,
 • Gra planszowa w danym języku, np. z motywem z ulubionego serialu czy filmu (Monopoly, Clue[do], Ouija, Alcatraz i inne),
 • Gra komputerowa, np. RPG, gdzie jest sporo dialogów i precyzja językowa ma wpływ na akcję,
 • Zaawansowany kurs e-learningowy, etc.

Pomóż zrealizować cel

Doskonałym prezentem będzie pomoc w osiągnięciu korzyści i realizacji językowego celuNajważniejsze jest, by wspieraćJeśli ktoś uczy się języka, by kiedyś odbyć daleką podróż możesz delikatnie pchnąć jego lub ją w tym kierunku, np. rezerwując termin wycieczki lub dając inną namiastkę takiej wyprawy. Na przykład, zamiast organizować skomplikowaną i drogą wyprawę do Tokio, zorganizuj spotkanie z grupą Japończyków, albo wypad do japońskiego muzeum, itp.

Ważne jest także, by po prostu pozwolić się uczyć i pomóc zorganizować tak cenny czas na naukę. To czasem najlepszy prezent.

Gdy język to nie problem

Innym typem prezentów są te związane z przełamaniem wewnętrznych barier w nauce. Jeżeli ktoś, komu chcesz sprawić prezent ma problemy z nauką, np. od zawsze próbuje się nauczyć, ale "nie wychodzi", ciekawą opcją może być pakiet coachingu językowego. Coaching taki nie tylko pozwoli przełamać podstawowe bariery i w pewnych kwestiach wyjść poza strefę komfortu, ale także dobrać odpowiednie metody nauki, które będą bardziej skuteczne. 

Osobiście chętnie skorzystałabym z rezerwacji terminu wycieczki do Peru ❤✈ A jakie prezenty językowe Wam się marzą? 

10 komentarzy:

 1. O spotkaniu z kulturą danego kraju nie pomyślałam! Świetny pomysł! Przede wszystkim motywujący a o to najbardziej chodzi :) Ważne, że napisalaś też o wsparciu, ktorego mozemy udzielic uczącemu.siembank, bo to kluczowa kwestia, aby pomoc mu sie zorganiziwac np tak zeby znalezc czas w tygodniu na naukę. Mega ważne i bezkosztowe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Wiele nie trzeba dać, a rezultat może być ogromny!

   Usuń
 2. Mi się te fiszki podobają :) Ostatnio oglądałam w empiku. Najlepszy sposób dla dzieciaków moim zdaniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie jest z czego wybierać, jednak z fiszek trzeba umieć się uczyć.

   Usuń
 3. U dzieci fajnie sprawdzają się planszówki - przynajmniej moja 8-latka polubiła grę Hedbanz, którą dostała od ciociu z Anglii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planszówki są świetnie. Nie tylko dla dzieci ;-)

   Usuń
 4. Dla mnie zawsze idealnym prezentem są książki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Prezenty związane z nauką, poszerzaniem języka są super :D nie ma to jak super dawka motywacji i narzędzie do realizacji celu :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie się marzy pudełko z wolnym czasem, tak na przykład, dwie dodatkowe godzinki na dodatkową naukę hihihi. A z bardziej namacalnych prezentów to ja postanowiłam w tym roku sama sobie zrobić fiszki. Te, które są dostępne w sprzedaży są świetne, ale mnie jednak bardziej motywują do nauki własnoręcznie spersonalizowane materiały. Pozdrawiam świątecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Wpisując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu opublikowania go.