Jak być mądrzejszym, czyli co nauka języka, gry wideo i zdrowy tryb życia oraz inne drobne przyjemności pozwalają nam się rozwijać

Polecam fantastyczny artykuł sprytnie i konkretnie podsumowujący to, co powinniśmy robić, by ćwiczyć nasz mózg: 10 Ways You Can Make Yourself SmarterNauka języka jest na pierwszym miejscu, ale tak naprawdę wszystkie sposoby na bycie "mądrzejszym" działają również na sprawniejsze przyswajanie języka, a część z nich omówiłam wcześniej tu. 


Image courtesy of atibodyphoto at FreeDigitalPhotos.net


Dodatkowo, dla słuchowców fantastyczna aplikacja UMANO - serwis, w którym native speakerzy czytają teksty i artykuły na rożne tematy.  (UMANO jest już niedostępne.Dodatkowo, dla słuchowców fantastyczną opcją jest czytnik TTS (text to speech) wbudowany w aplikację Pocket. Możecie posłuchać zachowanych artykułów, a TTS działa bardzo dobrze dla wielu języków. Jest to doskonałe połączenie umiejętności czytania i rozumienia ze słuchu. Koniecznie sprawdźcie! 


10 Ways You Can Make Yourself Smarter czytany w Umano znajdziecie tu.

Przeczytajcie/posłuchajcie i sprawdźcie, które z proponowanych rozwiązań na "usmartowienie" wpisują się najlepiej w Wasze modele absorpcji!

Polecam!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu opublikowania go.