7 narzędzi do nauki hiszpańskiego online

Czy jednak uczyć się języków w Internecie?

Kontynuując ideę tego, jak się nie uczyć w Internecie, dziś chcę zaproponować kilka stron, narzędzi i aplikacji do nauki hiszpańskiego online, z których zdecydowanie warto korzystać. Osobiście uczyłam się z wszystkich, oprócz ostatniego. Z tymi aplikacjami nauka jest solidnie ustrukturyzowana i oferuje wysoką jakość oraz dużą wartość. Bez zbędnych więc formalności, zapraszam na hiszpański online.

7 narzędzi do nauki hiszpańskiego online

Źródło:pixabay.com

Pierwsze dwa narzędzia to kursy kompleksowe oferujące słownictwo oraz gramatykę w uporządkowanej formie. Polecam budowanie nauki na ich podstawie, a pozostałe źródła sugeruję wykorzystać jako uzupełnienie i ćwiczenie. Wyjątkiem jest ostatni, siódma propozycja, ale o tym przeczytacie za chwilę.

1. 
Pierwszym narzędziem jest opisywany przez mnie już wcześniej tutaj interaktywny film/kurs "Mi Vida Loca", produkcji BBC Languages. Odsyłam Was do mojego tekstu w poszukiwaniu szczegółów, przypomnę tylko, że to kurs dla początkujących bardzo przystępnie i ciekawie uczący słownictwa i gramatyki, niestety narracja i tłumaczenia są po angielsku.

2. 
Następne w kolejności jest polecane przeze mnie wielokrotnie busuu. Za kilka tygodni na blogu pojawi się podsumowanie mojego prawie rocznego wyzwania busuu. Dodam tu tylko, że z tym kursem pracuje mi się bardzo dobrze. Zapewnia mi słownictwo, gramatykę, ćwiczenia i odpowiednią kolejność tych elementów, więc nie muszę się martwić, że coś zostanie pominięte.

3. 
Kolejne bardzo ciekawe rozwiązanie do nauki hiszpańskiego online to zestaw interaktywnych ćwiczeń oferowanych przez Campus Difusión - e-learningowy serwis z materiałami przeznaczonymi do rozwijania treści z podręczników Difusión. Nie trzeba jednak kupować podręcznika, gdyż serwis zawiera sekcję bezpłatnych ćwiczeń na różnych poziomach. Możemy być spokojni o ich jakość i doskonale uzupełnią i rozwiną one materiał językowy poznawany na przykład poprzez busuu czy Mi Vida Loca.

hiszpański online nauka języka, slowlingo

4. 
ProfeDeELE to więcej niż interaktywne hiszpańskie materiały online. 
hiszpański online, nauka języka, slowlingo

Oprócz atrakcyjnych i angażujących ćwiczeń na słownictwo i gramatykę (baaaardzo polecam!), ProfeDeELE ma swój kanał na YouTube, gdzie omawiane są zagadnienia własnie gramatyczne oraz słownikowe dotyczące języka hiszpańskiego. Wszystko to podane jest za pomocą bardzo ładnych animacji. np.:5. Podobnie działa Tu escuela de español, oferująca naukę hiszpańskiego online przez Skype wraz z dostępem do strefy e-learningowej. 

hiszpański online, nauka języków online, slowlingo

Tu escuela de español także ma kanał na YouTube, na którym udostępnia wiele ciekawych treści, np.:


6.
Aprendes Español to agregator bardzo dużej liczby ćwiczeń gramatycznych i słownikowych o różnym poziomie trudności. Nie jest wizualnie bardzo atrakcyjny, ale bardzo dobrze sprawdzi się, jako dodatkowy materiał do ćwiczeń.

7.
Ostatnie narzędzie, jakie chcę Wam polecić to system e-learningowych oferowany przez Instytut Cervantesa - AVE czyli Aula Virtual de Español. To rozwiązanie zostawiłam na koniec, ponieważ jako jedyne jest w całości płatne i dość kosztowne. Możemy jednak być zupełnie spokojni, co do jakości i kompleksowości materiałów. Tutaj znajdziecie prezentację serwisu.

To już wszystkie narzędzia, którymi chcę się dziś z Wami podzielić. Znacie może jakieś inne? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy korzystaliście z tych lub innych i jakie są Wasze wrażenia.

2 komentarze:

  1. Bardzo pomocne narzędzia, korzystam z nich, niektóre są nowym odkryciem dziękuję. Do zestawienia ze swojej strony dodałabym jeszcze bitgab.com - ciekawe ćwiczenia, możliwość pracy online z użytkownikami i nauczycielem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooo... super! Z których już korzystałaś, a które są nowością? Właśnie zarejestrowałam się w bitgab, wygląda bardzo ciekawie. Jeśli mi się sprawdzi, dodam do listy, dziękuję!

    OdpowiedzUsuń

Wpisując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu opublikowania go.