Czy jednak uczyć się języków w Internecie?
Kontynuując ideę tego, jak się nie uczyć w Internecie, dziś chcę zaproponować kilka stron, narzędzi i aplikacji do nauki hiszpańskiego online, z których zdecydowanie warto korzystać. Osobiście uczyłam się z wszystkich, oprócz ostatniego. Z tymi aplikacjami nauka jest solidnie ustrukturyzowana i oferuje wysoką jakość oraz dużą wartość. Bez zbędnych więc formalności, zapraszam na hiszpański online.
7 narzędzi do nauki hiszpańskiego online
Źródło:pixabay.com |
Pierwsze dwa narzędzia to kursy kompleksowe oferujące słownictwo oraz gramatykę w uporządkowanej formie. Polecam budowanie nauki na ich podstawie, a pozostałe źródła sugeruję wykorzystać jako uzupełnienie i ćwiczenie. Wyjątkiem jest ostatni, siódma propozycja, ale o tym przeczytacie za chwilę.
1.
Pierwszym narzędziem jest opisywany przez mnie już wcześniej tutaj interaktywny film/kurs "Mi Vida Loca", produkcji BBC Languages. Odsyłam Was do mojego tekstu w poszukiwaniu szczegółów, przypomnę tylko, że to kurs dla początkujących bardzo przystępnie i ciekawie uczący słownictwa i gramatyki, niestety narracja i tłumaczenia są po angielsku.
2.
Następne w kolejności jest polecane przeze mnie wielokrotnie busuu. Za kilka tygodni na blogu pojawi się podsumowanie mojego prawie rocznego wyzwania busuu. Dodam tu tylko, że z tym kursem pracuje mi się bardzo dobrze. Zapewnia mi słownictwo, gramatykę, ćwiczenia i odpowiednią kolejność tych elementów, więc nie muszę się martwić, że coś zostanie pominięte.
3.
Kolejne bardzo ciekawe rozwiązanie do nauki hiszpańskiego online to zestaw interaktywnych ćwiczeń oferowanych przez Campus Difusión - e-learningowy serwis z materiałami przeznaczonymi do rozwijania treści z podręczników Difusión. Nie trzeba jednak kupować podręcznika, gdyż serwis zawiera sekcję bezpłatnych ćwiczeń na różnych poziomach. Możemy być spokojni o ich jakość i doskonale uzupełnią i rozwiną one materiał językowy poznawany na przykład poprzez busuu czy Mi Vida Loca.
4.
ProfeDeELE to więcej niż interaktywne hiszpańskie materiały online.
Oprócz atrakcyjnych i angażujących ćwiczeń na słownictwo i gramatykę (baaaardzo polecam!), ProfeDeELE ma swój kanał na YouTube, gdzie omawiane są zagadnienia własnie gramatyczne oraz słownikowe dotyczące języka hiszpańskiego. Wszystko to podane jest za pomocą bardzo ładnych animacji. np.:
5. Podobnie działa Tu escuela de español, oferująca naukę hiszpańskiego online przez Skype wraz z dostępem do strefy e-learningowej.
Tu escuela de español także ma kanał na YouTube, na którym udostępnia wiele ciekawych treści, np.:
6.
Aprendes Español to agregator bardzo dużej liczby ćwiczeń gramatycznych i słownikowych o różnym poziomie trudności. Nie jest wizualnie bardzo atrakcyjny, ale bardzo dobrze sprawdzi się, jako dodatkowy materiał do ćwiczeń.
7.
Ostatnie narzędzie, jakie chcę Wam polecić to system e-learningowych oferowany przez Instytut Cervantesa - AVE czyli Aula Virtual de Español. To rozwiązanie zostawiłam na koniec, ponieważ jako jedyne jest w całości płatne i dość kosztowne. Możemy jednak być zupełnie spokojni, co do jakości i kompleksowości materiałów. Tutaj znajdziecie prezentację serwisu.
To już wszystkie narzędzia, którymi chcę się dziś z Wami podzielić. Znacie może jakieś inne? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy korzystaliście z tych lub innych i jakie są Wasze wrażenia.
Bardzo pomocne narzędzia, korzystam z nich, niektóre są nowym odkryciem dziękuję. Do zestawienia ze swojej strony dodałabym jeszcze bitgab.com - ciekawe ćwiczenia, możliwość pracy online z użytkownikami i nauczycielem.
OdpowiedzUsuńOoo... super! Z których już korzystałaś, a które są nowością? Właśnie zarejestrowałam się w bitgab, wygląda bardzo ciekawie. Jeśli mi się sprawdzi, dodam do listy, dziękuję!
OdpowiedzUsuń