Back2School - 8 rzeczy do zrobienia przed nowym rokiem szkolnym

Back2 school

Mimo konieczności powrotu do szkoły czy na uczelnię, zawsze lubiłam tę porę roku i czułam przypływ energii do podejmowania nowych intelektualnych wyzwań. Trwało to zazwyczaj jedynie do połowy listopada ;-), a potem przeradzało się lekką niechęć do systemu edukacji, ale i tak było niezwykle pozytywne. 

szkoła, nauka języki obce, język

Dziś wciąż bardzo lubię ten okres w roku i nadal czuję dużo pozytywnej energii do działania. I nieustannie wiąże się to z wyzwaniami edukacyjno-rozwojowymi, tym razem jednak z tymi, w których ja mogę pomóc innym. 

Zapraszam serdecznie na krótki post Back2School, w którym przypominam rady i triki, oraz strategie, które warto zaimplementować w nauce języków, wraz z nowym rokiem szkolno-akademickim.

8 rzeczy do zrobienia przed rozpoczęciem nauki języków.

  1. Określ swój cel na ten rok nauki i zoptymalizuj go. Dostrzeż korzyść, jaka czeka Cię na końcu drogi, nawet, jeśli nie jesteś przekonana/-y do podróży.
  2. Dobierz odpowiednie metody nauki. Sprawdź, co działa dla Ciebie, pamiętając, że nie  ma jednej uniwersalnej metody dobrej dla wszystkich.
  3. Zaplanuj dobrze swój proces nauki. Pamiętaj, że planowanie pomaga zwiększyć sukces przedsięwzięcia aż o 78%. Ustal priorytety i wybierz narzędzia, które pomogą Ci utrzymać rękę na pulsie.
  4. Naucz się optymalnie zarządzać swoim czasem. Stwórz rutyny nauki języka każdego dnia i wyeliminuj zjadacze czasu.
  5. Wprowadź zasadę minimalizmu. Im mniej Cię otacza, tym mniej zaprząta Ci głowę podczas nauki.
  6. Zmień swoje życie na zdrowsze. Zmień dietę, by wspomóc funkcjonowanie mózgu oraz wprowadź inne elementy slow - medytację, spacery, uważność.
  7. Zrób sobie motywującą przyjemność. Zrób coś, co bardzo lubisz i połącz to z nauką języków. W ten sposób nie tylko poczujesz się fantastycznie, ale także zaprogramujesz postrzeganie nauki, która bądź co bądź jest wysiłkiem, jako coś co daje satysfakcję nie tylko na płaszczyźnie edukacyjnej.
  8. Oddaj się szaleństwu papierniczych zakupów! Ja uwielbiam zakreślacze, znaczniki, karteczki samoprzylepne, segregatory i teczki. Takie zakupy to dla mnie przyjemność sama w sobie. Jeśli jednak wolisz rozwiązania tylko elektroniczne, pofolguj sobie z aplikacjami mobilnymi, które wesprą Twoją naukę.
nauka języków, szkoła
Źródło: pixabay.com

Dzięki takiemu podejściu nowe wyzwania w nauce języków, które czekają Cię już za chwilę w nowym roku szkolnym i akademickim przestaną być przerażające czy przytłaczające. Wręcz przeciwnie. Dostarczą pozytywnej energii.


Niespodzianka

I UWAGA! Już wkrótce przygotuję planner, który pomoże Ci, po pierwsze, dobrze przygotować się nauki języków, i po drugie, utrzymać samodyscyplinę w Twojej pracy. Śledź nowości na blogu, by go nie przegapić!


Mam nadzieję, że ten post pomoże Ci uporządkować nieco proces wchodzenia w nowy tryb nauki języków na progu nowego roku szkolnego i akademickiego. Jeśli jednak dodatkowo potrzebujesz indywidualnego wsparcia, skontaktuj się ze mną. Więcej informacji znajdziesz na slowlingo.pl .


Pozdrawiam i trzymam kciuki!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu opublikowania go.